Teologia przy rosole

Teologia przy rosole

ks. Henryk Seweryniak, Monika Białkowska

  • Liczba stron: 256
  • wydawca: KŚ. Wojciecha
  • Numer katalogowy: 2147198
  • Dostępność: 2 - 4 dni

Poleć znajomym:

Cena: 26,90

Czy to Jezus założył Kościół? Kiedy papież się nie myli? Czy niewierzący będą zbawieni? Czy w islamie jest ten sam Bóg? Kto jest heretykiem? Co z tym strasznym klerykalizmem? Co Kościół robi z pieniędzmi? Na czym polega obraza uczuć religijnych? Czy Jan Paweł II miał swoje słabe strony? Jak odróżnić grzech ciężki od lekkiego? Jak się spowiadać? Czy rozpacz jest grzechem? Czy powinniśmy bać się piekła? Jak znaleźć sens życia? Czym jest miłość?
To pytania teologii i pytania człowieka. Na niektóre można odpowiedzieć o innych tylko rozmawiać, stawiając kolejne pytania. Rozmawiamy więc: przy rosole, w samochodzie, nad talerzem jajecznicy albo przy telewizyjnej relacji z konkursu skoków narciarskich.
Teologia nie jest nudną teorią. Teologia jest fascynującą podróżą, w której drogi Boga i drogi człowieka nieustannie się spotykają. Obiecujemy, że będzie to podróż bez komunałów, bez pojęć, których nikt nie rozumie, bez wyświechtanych regułek. Prawdopodobnie również bez takich odpowiedzi, których większość czytelników mogłaby się spodziewać

Podobne książki
Wszystko Jest Iluminacją

Wszystko Jest Iluminacją

Słowo niemowy. Wybór opowiadań

Słowo niemowy. Wybór opowiadań

Wierszem przez życie

Wierszem przez życie