sztuka -

A piękno świeci w ciemności. Z biskupem Michałem Janochą rozmawia...

Janocha Michał Kiedio Ewa

Rola piękna i sztuki w chrześcijaństwie to temat, którym bp Michał Janocha zajmuje się od lat, łącząc perspektywę teologa i historyka sztuki. Na tym właśnie zagadnieniu... więcej »

Cena: 35,90
A piękno świeci w ciemności. Z biskupem Michałem Janochą rozmawia Ewa Kiedio

A więc wojna

Ziemkiewicz Rafał

Ćwierć wieku temu Polacy zwolnili się z myślenia o świecie i przyszłości. Nasze elity, a w ślad za nimi rzesze zwykłych obywateli uznały, że wszystko, co słuszne, zostało... więcej »

Cena: 31,40
A więc wojna

A.I. Sztuczna Inteligencja Stevena Spielberga jako baśń magiczna

Fiłonowicz Adrianna

Książka zawiera analizę tytułowego filmu Spielberga pod kątem występowania w nim struktur i motywów baśniowych oraz pełnionych przez nie funkcji. Autorka stawia tezę, że... więcej »

Cena: 24,64
A.I. Sztuczna Inteligencja Stevena Spielberga jako baśń magiczna

Abakanowicz

Magdalena Abakanowicz zawarła w długoletnim doświadczeniu własnych poszukiwań motywy, o których można powiedzieć, że należą do reprezentatywnych wyrazów ducha czasu, ducha... więcej »

Cena: 29,59
Abakanowicz

ABO KMB. Sztuka jest formą obrony/L'arte - una forma di difesa

Bednarski Krzysztof M. Oliva Achille Bonito

Wysmakowany esej o sztuce współczesnej i miejsca jakie zajmuje sztuka Krzysztofa M. Bednarskiego. „Jak stymulować to, co uznało się za swój cel, czyli spojrzenie, które... więcej »

Cena: 45,-
ABO KMB. Sztuka jest formą obrony/L'arte - una forma di difesa

Absurdy PRL-u

Lipiński Piotr Matys Michał

Podobno aresztowano Trubadurów. Przed mięsnym śpiewali: „Znamy się tylko z widzenia”. Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował PRL – to najbardziej tajemniczy czas... więcej »

Cena: 47,75
Absurdy PRL-u