literatura piękna -

"Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Autografy i edycje

Winek Teresa

Zgromadzony w książce "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Autografy i edycje" materiał oraz przeprowadzone analizy są znaczącym przyczynkiem do historii polskiego edytorstwa naukowego więcej »

Cena: 38,60
"Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Autografy i edycje

"Przeciwko smokom, jadom, kulom ..."

Gustaw Ostasz

Książka jest zbiorem szkiców analityczno-interpretacyjnych o tradycjach Norwida w poezji K. K. Baczyńskiego i jego warszawskich rówieśników, o piosenkach żołnierskich czasu... więcej »

Cena: 9,90
"Przeciwko smokom, jadom, kulom ..."

(Po)między

Mirosława Piaskowska-Majzel

utorka wprowadza czytelnika w świat zwykłych, codziennych czynności, a pomiędzy nimi próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co kształtuje współczesną rzeczywistość, czy... więcej »

Cena: 19,90
(Po)między

... bo Ty jesteś ze mną

o. Daniel Flaherty o. Walter J. Ciszek

... bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii to historia wewnętrznej odysei autora oraz opowieść o niesłabnącej wierze, która pomogła mu przetrwać wyniszczenie ciała... więcej »

Cena: 28,70
... bo Ty jesteś ze mną

... do światła czy donikąd

Lachewicz Wiesław

Wiesław Lachiewicz (1941), urodzony w Torczynie na Wołyniu, lata młodzieńcze przeżył wśród nadbużańskich uroczysk i barwnych pejzaży Roztocza. W 1964 r. ukoń więcej »

Cena: 22,70
... do światła czy donikąd

...z miłością

Helen Exley

To jedyna w swoim rodzaju kolekcja najbardziej romantycznych słów napisanych przez słynnych i zakochanych ludzi. Pisarze od Sofoklesa do Szekspira, od Goethego do Wordswortha opisują:... więcej »

Cena: 21,40
...z miłością